wieza.org
[::]

Magiczny Miecz : Gra Fabularna 
Autor Wiadomość

Post Magiczny Miecz : Gra Fabularna
Mój fetysz związany z Magicznym Mieczem osiągnął poziom choroby. Właśnie szykuje się do poprowadzenia kampanii online i z tego powodu przygotowałem dla moich graczy własny, prawie autorski system rpg pod nazwą Magiczny Miecz : Gra Fabularna.

Na razie gotowa jest część mechaniczna ale prace trwają. Poniżej zamieszczam link do wprowadzenia fabularnego do świata oraz podręcznik w wersji 0.8 (wybaczcie za żałosny skład - przy następnej wersji dostosuje to do czytania online). Niech ktoś rzuci na to okiem i oceni.

Magiczny Miecz RPG v.0.9 (PDF) - POBIERZ
Magiczny MIecz RPG v.0.9 (RAR) - POBIERZ
Krótki film wprowadzający w fabułę - LINK
Przykładowe karty postaci: LINK 1 | LINK 2 | LINK 3

Ostatnio edytowano 29 sty 2014, 22:05 przez Van Hauzer, łącznie edytowano 4 razy

20 maja 2012, 14:32
Zobacz profil WWW

Post Re: Magiczny Miecz : Gra Fabularna
Treści nie czytałem ale fajna świnia na okładce.

21 maja 2012, 08:20

Drobna awaria serwera (nazwa.pl). Podręcznik chwilowo niedostępny.

Powinno już działać.

21 maja 2012, 09:30
Zobacz profil WWW

Przykładowe karty postaci do sesji online moich graczy.

Obrazek

Obrazek

21 maja 2012, 21:37
Zobacz profil WWW

Whoa, to musiało wymagać zdrowo roboty, nic tylko pogratulować zacięcia.
Niestety, już na pierwszy rzut oka widać straszliwą herezję - nie ma profesji (?!) ;-)

22 maja 2012, 09:58
Zobacz profil WWW

Czy podczas gry używa się elementów z planszowego Magicznego Miecza?

edit: już doczytałem, że nie, szkoda... Mielibyśmy naszą polską odpowiedź na trzeciego młotka...

22 maja 2012, 13:11

Re: cactusse

Gra jest wielkim eksperymentem. Główne zmiany w porównaniu do innych rpgów to:

1) Ponieważ rpgi to sztuka wcielania się w postać, w Magiczny Miecz : RPG to MG tworzy kilka postaci na podstawie rozmowy z Graczem. Potem Gracz zapoznaje się z tymi postaciami i wybiera jedną, którą będzie kierować. Pozostałe postacie mogą być użyte w kampanii lub jeżeli poprzednia postać zginie.

2) Punkty Gracza. Każdy ocenia grę pozostałych graczy po rozegranej sesji przydzielając mu Punkty Gracza. Za te punkty Gracze mogą wykupować specjalne bonusy. Za haniebne czyny jak brak stawiennictwa na sesji lub przeszkadzanie MG, Gracze mogą tracić Punkty Gracza. Nie ma tego w podręczniku jednak krótki opis jak to działa jest już przygotowany.

3) Mechanika pisana jest pod sesje online lub sesje plenerowe, gdzie ograniczona jest możliwość kostkowania czy noszenia podręcznika a potrzebny jest zestaw zasad dość uniwersalnych. W związku z tym powstaje wersja gry do programu Fantasy Grounds jak i mini podręcznik, który po wydrukowaniu zmieści się w kieszonce koszuli. w Magiczny Miecz : RPG będą także funkcjonować zasady opcjonalne, które możemy wykorzystać lecz nie musimy. Jest to przydatne np. w momencie gdy nie posiadamy planszy czy tokenów a chcemy rozegrać potyczkę.

Re: poooq

Dla swoich graczy przygotowałem karty ekwipunku, przeciwników i zaklęć na wzór tych z Magicznego Miecza. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przerzucić te z gry planszowej na rpega. Tyle, że to trochę roboty. Wieczorem wrzucę przykład jak taka konwersja by wyglądała.

22 maja 2012, 13:16
Zobacz profil WWW

W pierwszym poście podlinkowałem wersję podręcznika bardziej przystępną do czytania online wraz z krótkim działem dotyczącym Punktów Gracza.

23 maja 2012, 20:48
Zobacz profil WWW

Człowieku! Prawie zaplułem monitor. Nimsarn znienacka podesłał mi link bezpośrednio do pliku więc sami się domyślacie co najpierw ujrzałem.

Gratuluję. Jeszcze nie miałem czasu na lekturę, ale sam pomysł i wręcz genialne wykonanie zasługuję na nasz odpowiednik Origins. :)

Tylko błagam cie, nie porzuć projektu i zamieszczaj wszystko co masz. Szczególnie jak konwertujesz zawartość kart z gry planszowej. W końcu to moja pierwsza miłość i od tej gry zacząłem poszukiwać czegoś więcej. :ugeek:

24 maja 2012, 13:28
Zobacz profil WWW

Dzięki ale myślę, że się zawiedziesz po przeczytaniu podręcznika gdyż jest to jedynie luźny pomysł na mechanikę a nie konwersja gry planszowej. Ładuje Magiczny Miecz wszędzie gdzie się da dlatego, że większość moich znajomych zaczynała od tej gry swoją przygodę z rpgami i planszówkami.

Jeżeli miała by to być prawdziwa konwersja albo system planszowkowo-rpegowy to trzeba w to wsadzić więcej pracy niż jedynie ładny skład (z i tak kradzionych grafik).

Co prawda zostawiłem najważniejszy projekt jakim był Star Trek : Gra Planszowa, żeby sklecić Magiczny Miecz : RPG i mam na razie sporo zapału ale przydała by się pomoc lub chociażby dobra rada ;).

24 maja 2012, 14:02
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona