wieza.org
[::]

[Karciana] SWAT 
Autor Wiadomość

Post [Karciana] SWAT
Uwielbiam gry karciane, ale ciągle nie mogę znaleźć tej naj :P sporą przeszkodą są spore ceny tychże, albo to że coś bym zmienił, czekam tylko na jedną (reedycja Net runner przez ffg) ale jako, że doczekać się nie mogę, lubię coś robić swojego (choćby tylko po to, żeby coś robić :P) to wpadłem na pomysł, żeby zrobić nieco oryginalną karciankę, najlepiej taką, żeby mi się podobała :P

Z racji tego, że chciałem coś oryginalnego wpadłem na pomysł zrobienia karcianki niesymetrycznej (wzorując się na wspomnianym już Net runner), bo takich nie ma zbyt dużo, takie założenie wymagało podziału na "obrońcę" i "atakującego", podobał mi się też pomysł z blefem i zagrywaniem kart zakrytych, brakowało tylko realiów :P
Miały być oblężenia zamków (swoją drogą wyszło by coś mocno innego i też ciekawego, zrezygnowałem tylko dlatego, że trzeba było coś wybrać ;) ), inwazję na galaktyczne imperium (podobnie jak z zamkami zapowiadało się ciekawie) ale wybór padł na tematykę chyba najbardziej oryginalną i (przynajmniej przeze mnie) nie widzianą nigdzie wcześniej... wybór padł na oddział do zadań specjalnych likwidujący wrogą sobie/zleconą do zniszczenia organizację (pierwowzorem był atak AT na jakieś ugrupowanie terrorystyczne), jako, że taka tematyka nie jest moją mocną stroną "ulepszyłem" ją o realia sci-fi, oddział AT zmienił się w drużynę taktyczną/oddział do zadań specjalnych niekoniecznie powiązany z rządem i pilnowaniem prawa, ale bardziej jako samodzielna jednostka najemna, natomiast organizacja terrorystyczna stała się dowolną organizacją.

Jako, że chwilowo przyplątał się jakiś egzamin, postanowiłem spisać wszystko co przydatne, żeby wrócić zaraz po sesji ;)
Mam nadzieję, że wstęp nie był zbyt długi, zapraszam do lektury wersji alpha, jeszcze nie dokończonej, za to z zaznaczonym na wstępie co nie jest pewne i co na pewno trzeba dopisać, w razie pytań chętnie odpowiem, bo nie wiem czy po przeczytaniu całości będzie ktoś wiedział o co właściwie chodzi ;)

Załączniki:
Komentarz: Instrukcja v 0.1
Gra karciana.7z [47.08 KiB]
Pobrane 93 razy
17 cze 2012, 12:58

Post Re: [Karciana] SWAT
Mam problemy z wypakowaniem pliku. Poproszę w .zipie.

17 cze 2012, 22:42

Jest i spakowane z rozszerzeniem *.zip

Załączniki:
Gra karciana.zip [46.89 KiB]
Pobrane 95 razy
17 cze 2012, 23:04

W jednym i drugim przypadku mam uszkodzone archiwum. Klątwa jakaś czy co?

18 cze 2012, 09:39
Site Admin

U mnie też nie działa. Może to jakiś problem z załącznikami na forum.

18 cze 2012, 13:19
Zobacz profil WWW

Ciekawe, to jeśli nie będzie to nikomu przeszkadzać, mogę wrzucić na jakiś serwis zewnętrzny, chciałem dodać pdf, ale nie można, w ostateczności mogę cały tekst wrzucić bezpośrednio, ale to 6 stron :P, w mniejszej czcionce może będzie mniej, ale i tak wolałbym jednak tego uniknąć.

link:
https://rapidshare.com/files/4155440100 ... rciana.pdf

18 cze 2012, 13:37

Na tym etapie niewiele można jeszcze powiedzieć o projekcie, oprócz tego, że będzie sporo wystawiania, wzmacniania, osłabiania i zdejmowania. A to już było, musisz dodać element który będzie wyróżniał twoją karciankę na tle innych, siła takich gier polega na współzależnościach pomiędzy kartami w danej talii i combo które można nimi zakładać. Temat zobowiązuje do zróżnicowania stron konfliktu: Organizacja powinna być rozbudowana, strategiczna, defensywna, Oddział lekki (mało kart), sterowny (przewijanie talii), szybki i (?) lekko losowy. Kolejność działań też mocno standardowa, dobierz, zakup/wyłóż, zaatakuj, posprzątaj. Przydałoby się więcej świeżości, jakieś rainbownowe szaleństwo, może jakiś hazard z zakładnikami, licytacja albo coś czego jeszcze nie było w karciankach.

Daj nam coś więcej kaqu!

18 cze 2012, 18:13

Co do założeń to mam wypisane, jakie działania u kogo są premiowane i pożądane i jaki mniej więcej ma być sposób rozgrywania daną stroną konfliktu (w razie potrzeby, jak wrócę do domu, bo nie mam ze sobą tej rozpiski ze sobą, mogę ją dodać), co do wyglądu ostatecznego to, 90% zależy od samych kart, a jeśli chodzi o to że jest jednak dość "klasycznie" to nie przeszkadza mi to nadmiernie, w założeniu miała powstać karcianka którą bez większych nakładów finansowych można by pograć niezależnie od wydawnictw, chęci zysku itp. spokojnie rozwinąć i ukierunkować wedle własnych potrzeb, jakaś ponadprzeciętna oryginalność nie była brana pod uwagę przeze mnie podczas tworzenia głównych założeń. Mimo wszystko, tworzenie całości zajęło mi nie więcej niż 2-3 godziny, więc z racji tego, że oprócz kart, opisów i zasad które będą się pojawiać jeszcze przy okazji pierwszych kart i testów nie ma tu więcej do roboty (no może jeszcze sprecyzowanie świata gry), a kart chwilowo robić nie będę, więc mogę pomyśleć nad czymś bardziej oryginalnym ;) ale musiałoby to być jednak chyba coś nowego, taka wersja gry spełnia wszystkie początkowe założenia jakie postawiłem i nie ma w niej zbytnio miejsca na spektakularne innowacje, jest mocno wzorowana na grze NetRunner, w wielu aspektach jest podobna i nie jest zbyt innowacyjna zwłaszcza jeśli chodzi o styl rozgrywki, to fakt, ale jednak różni się ;) Kontynuacja całości zależy od wsparcia znajomych, bo ( co jest moim odwiecznym problemem) stworzenie pokaźnej ilości kart będzie dla mnie problematyczne bez wsparcia.

18 cze 2012, 19:13