wieza.org
[::]

Zażycz Sobie Rysunek ;) (i od czasu do czasu tutorial;) 
Autor Wiadomość

Post Re: Zażycz Sobie Rysunek ;)
Trochę późno, ale cóż. Mam nadzieję, że jakościowo nadrabia :D

Nowa porcja skanów:
laseczka z tatuażami, definitywnie 18+ (chociaż jest na oko dużo młodsza :P)
Obrazek
Pani w redcoat, ze wstępnie określonymi kolorami - niestety na razie tylko tyle miałam czas zrobić, więc jeśli kbender chcesz mieć szybciej kolor, lub masz inną wizję, śmiało możesz zabrać sam szkic ;)
Obrazek
szkic jest tutaj ;)
Obrazek
pani inspirowana Domino, udająca, że czymś operuje w dłoniach (nawet taka badass z niej:P)
Obrazek
i wersja bez obróbek:
Obrazek

wyższa rozdzielczość jak zwykle na GDysku: https://docs.google.com/folder/d/0ByXp3 ... xqOTg/edit
Połączenie samurajki i sarmatki. Przy okazji zorientowałam się, że te stroje są dosyć podobne. Tutaj teoretycznie narysowałam hajdawery, ale może jak później narysuję coś w innej pozie, to będzie wylądało bardziej znacząco.
Obrazek
I psychodeliczna główka, jeszcze z klimatów sennych, w wersji z nałożonym filtrem i suchym szkicu.
Obrazek

Reszta za jakiś czas :)

26 gru 2012, 01:41

Czekamy więc na więcej. ;]

26 gru 2012, 10:32
Zobacz profil WWW

jak dla mnie bomba ;-) kolorki też super.
zastanawiam się czy samurajko sarmatki nie warto w jakieś jebutne kolory. dziś jak znajdę chwilę to poeksperymemtuje.
Hmmm, tak z ciekawości, czy któryś że szkiców przedstawia mężczyznę? ;)

Jeszcze 2 rzeczy
1 czy moge tych szkiców uzyc do zrobienia grafiki/naglowka bloga?
2 czy moglabys zeskanowac swój podpis, czy jak się nazywa lofo autora. Chetnie bym dorzucił.

Wytatuowana i czerwony płaszcz w kasztanowej burzy włosów są super.

26 gru 2012, 12:48

Rewelka!

26 gru 2012, 14:08
Zobacz profil WWW

@kbender:
1. tak, możesz przerabiać dowolnie, oczywiście fajnie by było, by gdzieśtam się znalazła wzmianka o moim współudziale ;) (niekoniecznie z podpisem)
2. Wklejka jest już na gdysku:
https://docs.google.com/open?id=0ByXp33 ... XVZcGVYcnM

Miło by było, jakbyście ją sobie gdzieś wklejali w okolice szkicu, tak, by nie przeszkadzała.

Trochę wolno będę wrzucała te skany, bo nie mam skanera (i nie zapowiada się, bym miała w najbliższym czasie - bo chcę taki wyhuhany w kosmos kupić, a te kosztują - póki co mój pan i władca przeforsował kupno tv :/ <i teraz mogę sobie jutuba oglądać na 42 calach, bo tak naprawdę tv mi niepotrzebne>), a te co zeskanowałam to tak trochę no, się nagromadziły.

Z niezeskanowanych mam znowuż nowe, drugie podejście do samurajskiego sarmaty mi chyba wyszło lepiej, powstał jakiś czarnobiały las z dramatycznym wędrowcem, i takie tam inne, ale dopiero pod koniec stycznia będę w rodzinnym mieście. I chyba pod osłoną nocy zajumam rodzicom ich drukarkoskaner :D (lista sprzętów do wyniesienia jest już całkiem długa)

Aha, i jeszcze jedno. Jeśli któreś szkice są w niezadowalającej jakości, polecam przerobienie ich filtrami w PSie lub Gimpie. Nie polecam jakichś konkretnych, bo z doświadczenia wiem, że podczas takiej zabawy w próby i błędy można dostać nagłą inspiracją w twarz. Słowem, filtr filtrowi nierówny.

05 sty 2013, 03:46

Super, że dalej tworzysz.

Youtube w telewizorze jest bardzo ważne, jestem pewien ;)

Pozwoliłem sobie dorzucić parę rzeczy do potatuowanej(cienie) i samuraiko(kolory)
http://www.mediafire.com/?kb33zqq2nhss7
Teraz pomyślę nad bannerem.

Dziękuję za wklejkę, jakoś strategicznie ja umieszczę :D

05 sty 2013, 23:21

oj, czy mi się wydaje, czy kolorowałeś bezpośrednio na szkicu w jpg?

Druga wersja hajdawerki i wytatuowanej jest super.

A w ogóle, nie wiem czy wiecie, ale jest banalny sposób na szkice w PS lub gimpie. Pozwala na wycięcie samych linii szkicu na osobną warstwę, tak że jak kolorujesz, to pod szkicem.

Tutorial idzie (innym się też przyda)

1. Zaznacz całość - wytnij
2. Nowa warstwa - wypełnij czarnym kolorem
3. Włącz szybką maskę - powinno teraz być czerwono (szybka maska w PS jest w przyborniku, gdzieś pod podstawowymi narzędziami, w zależności od wersji. W gimpie trzeba wejść gdzieś do górnego menu)
4. wklej - wyłącz szybką maskę (teraz powinno być mnóstwo zaznaczeń)
5. komenda - wytnij.
6. MAGIA! teraz szkic jest na osobnej warstwie. Jak zakryjesz warswtę tła, szkic powinien być ledwo widoczny na "szachownicy".

Spokojnie można malować teraz na wszystkich warstwach pod szkicem, a także mazać szczegóły szkicu. Jednak traci się możliwość zmieniania szkicu filtrami i podstawowymi ustawieniami (czyli poziomy, jasność/kontrast itd)

A tutaj jeszcze idzie cukierek: http://dorika.deviantart.com/art/rosett ... 18824&qo=0

rozetki do ściągnięcia.
Używa się tak:
Ładujecie te rozetki jako pędzelki w PS. (jak nie wiecie jak, gugiel pomoże, bo to żadna sztuczka) Jak macie sobie to już jako pędzelek, to rozetki przydadzą się:
- jako elementy herbów/oznaczeń/symboli
- jako fragmenty ramek
- jako ładne ozdobniki stron
- jako ozdoby ubrań/ wzorki

06 sty 2013, 12:00
Site Admin

Post Re: Zażycz Sobie Rysunek ;) (i od czasu do czasu tutorial;)
Inna metoda - nie wiem czy lepsza czy gorsza - w GIMPie jest "zamień kolor na alphę" - wybierasz biały i gotowe. Całe białe tło będzie wycięte, czarne linie zostają. Obraz musi mieć wcześniej alphę włączoną (skan może tego nie mieć) - robi się w to okienku warstw. Przy czym szare linie będą półprzeźroczyste - co nie zawsze jest pożądane (można to skorygować klonując warstwę kilka razy).

06 sty 2013, 12:14
Zobacz profil WWW

@dorika
Robię to w GIMPie. Pracowałem na nowej warstwie. Możliwe że na koniec, zapisując, je złączyłem.
Przy hajdawerce rozbiłem strój na parę różnych obiektów i kolorowałem niezależnie.\
Przy wytatuowanej po prostu dodałem warstwę z zaznaczeniem obrysu jej ciała (zaznaczyłem biały obszar poza kobieciną i odwróciłem zaznaczenie) i pobawiłem się czarnym pędzlem z 10% przejrzystości. Próbowałem dodać kolory (blady kolor ciała i zielony tatuaży), ale poległem.

Ale następnym razem sprawdzę Twoją metodę.

@Magnes
Biały do alfy ma ten problem, że z jpga zostaje masa artefaktów. Fajna metoda na szybkie zrobienie png'ka na stronę internetową z przeźroczystym tłem, ale do obróbki wolę skopiować warstwę i pobawić się "magiczną różdżką".

06 sty 2013, 16:43

Można się też pobawić krzywymi Beziera w połączeniu z "rysuj wzdłuż krzywej", jakkolwiek wtedy utracimy szkicowatość.

06 sty 2013, 21:14
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona